1. 1. 2008
Běžec na lyžích Lukáš Bauer ovládl závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě na 15km trati volnou technikou a ujal se tak vedení v seriálu Tour de Ski před reprezentačním kolegou Martinem Koukalem, který zaostal za Bauerem o 3,2 sekundy, a patřila mu stříbrná příčka.
Prohlédnout detail12. 1. 2008
Anketu Sportovec roku, kterou každoročně pořádá a ceny udílí Klub sportovních novinářů, ovládla rychlobruslařka Martina Sáblíková. Anketu ovládly i další sportovkyně, za Sáblíkovou těsně na druhém místě skončila oštěpařka Barbora Špotáková následovaná slalomářkou Šárkou Záhrobskou. Za nejlepší tým byla vyhlášena česká fotbalová reprezentace do 20ti let díky stříbru z mistrovství světa ve své kategorii, druhá skončila seniorská reprezentace a to zejména postupem na mistrovství Evropy. Týmem uzavírající stupně vítězů se stali hráči Slavie Praha, postupující celek do prestižní fotbalové Ligy mistrů.
Prohlédnout detail20. 2. 2008
Michal Šlesingr, reprezentant biatlonu, získal stříbrnou medaili ve vytrvalostním závodu na 20 km na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. Šestý titul získal tehdejší polský fenomén Tomasz Síkora.
Prohlédnout detail21. 2. 2008
Výjimečný trest odnětí svobody na doživotí udělil královehradecký krajský soud tzv. heparinovému vrahovi, Petru Zelenkovi. Ten svého činu před soudem litoval a pozůstalým se omluvil. Soud uznal bývalého zdravotníka nemocnice v Havlíčkově Brodě vinným ze spáchání sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu na oddělení ARO. Tento případ se stal inspirací pro některé literární či filmová díla (např. román Vraždy ze závisti od Miroslava Skačániho nebo celovečerní film Hodiny nevíš… od režiséra Dana Svátka).
Prohlédnout detail14. 3. 2008
Běžec na lyžích Martin Jakš dosáhl v italském Bormiu na životní úspěch, když získal bronzovou medaili v závodě Světového poháru. Do desítky nejlepších patřili také Martin Koukal a již jistý vítěz celého seriálu Lukáš Bauer.
Prohlédnout detail9. 6. 2008
Valerii Andělové se jako první občance ČR podařilo jednomyslným rozhodnutím vyhrát soudní při s českým státem u Mezinárodního soudního dvora pro lidská práva ve Štrasburku. Předmětem sporu bylo nezajištění výkonu práv ze strany státu na to, aby se Andělová jako matka mohla i po rozvodu stýkat každý druhý víkend se svou nezletilou dcerou, jak původně určil rozsudek českého soudu.
Prohlédnout detail4. 8. 2008
Bývalý premiér a ex-předseda ČSSD Miloš Zeman se v médiích (rozhovor pro ČT) vyjádřil, že by kandidoval na post prezidenta ČR pouze v případě, kdyby cítil podporu z převážné většiny politického spektra, což je podle jeho názoru absurdní. Skeptický byl také k možnosti uzákonění přímé prezidentské volby, k níž podle něj nedojde, neboť pokud by některé strany dosáhly kvalifikované většiny ke změně ústavy, zvolili by si vlastního kandidáta parlamentem a neměly by zapotřebí měnit ústavu. „Kdo ale má kvalifikovanou většinu, tak si svého kandidáta pohodlně zvolí v parlamentu. Proč by se této možnosti dobrovolně vzdával? Kapři si nevypustí rybník“, uvedl Zeman. Následně v dalších médiích připustil, že se začíná postupně navracet do politického dění, což se potvrdilo v roce 2009.
Prohlédnout detail11. 9. 2008
Vrchním soudem v Praze byla po několika kolech soudních procesů odsouzena bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová k šesti letům odnětí svobody nepodmíněně. Odsouzena byla za aktivní účast na vykonstruovaných politických procesech padesátých let, zejména pak za účast v procesu s Miladou Horákovou a spol. Brožová-Polednová, která byla jako jediná v polistopadových dějinách odsouzena jako aktivní účastnice procesů, nastoupila k výkonu trestu ve Světlé nad Sázavou v březnu 2009 a ve věku 88 let se stala nejstarší věžeňkyní v ČR. V prosinci 2010 jí udělil milost prezident Václav Klaus, vzhledem k jejímu vysokému věku, části odpykaného trestu a také vzhledem k jejímu zhoršujícímu se zdravotnímu stavu.
Prohlédnout detail25. 9. 2008
Internetový deník Britské listy jako žalovaná strana vyhrál soudní při s českým podnikatelem Stanislavem Bernardem. V roce 2006 byl totiž svérázný majitel humpoleckého rodinného pivovaru kritizován novináři vzhledem ke svému aktivnímu lobbování a díky podpoře různých politických stran byl označen za „politického turistu“. Soud nakonec argumenty obžaloby na „poškození dobré pověsti“ odmítl a dal naopak za pravdu Britským listům, neboť uvedené výroky nebyly v rozporu s realitou a navíc deník dal Bernardovi možnost k vyjádření (a potenciálnímu zpochybnění těchto tvrzení). Soudně uznaný termín „politický turista“ se stal ve své době velmi populárním.
Prohlédnout detail